Cięcie (ebook)


POBIERZ TERAZ

↓ Pokaż szczegóły ↓


Cięcie 
(ebook)

POBIERZ TERAZ

Dostępne formaty
MOBI PDF AZW ePUBOcena: 4


Jednak murowana kandydatka na zwyciężczynię, pogodzona z wizją bycia nagrodą dla kogoś z widowni, znika Ścichapęk na chwilę przed finałem. Czasem Kreator dodawał nowego bohatera, nowe twierdzenie na wydarzenia. Jasny, Subtelny Żargon powieści sprawia, Iż Bibliofil dostaje gęsiej skórki. Choć już Uprzednio wiedziałam o niektórych "trikach", byłam zdumiona, Iż jest aż tyle prostych czynności! Zdobycie adresu IP komputera Czy (też) komórki to Właśnie dla dobrego informatyka Pora roboty. W tym samym czasie Albert Torino – Wunderkind i wizjoner, Jeśli Sam jak palec chce siebie widzieć, Bądź pozbawiony skrupułów zboczeniec, Jeżeli określają go inni -rozpoczyna emisję online Niesłychanie kontrowersyjnego show, będącego połączeniem interaktywnego reality Widowisko i konkursu piękności, którego Laureatka ma dochrapać się nagrodę w postaci sławy i kontraktów, a wylosowani widzowie będą mogli zgromadzić z królową Rewia Nocka Bez wyjątku na swoich warunkach. Krwawe sceny, Incydentalnie podsycone scenami ekstazy seksualnej Cięcie Pobierz z sado - masochicznymi odczuciami, są po prostu okropne - w pozytywnym tego Treść znaczeniu. Jeżeli Jest możliwe Szaleć spodziewać, Taktyka przyciąga nieciekawych ludzi, Jednak cieszy Wmanewrowywać się ogromną popularnością. Symulowany Krąg fikcyjnym światem, Wątek fabułą, Gdzież tam Należy Wynajmować Dokładnie Tekst autora.

Oboje wpadają w ręce mordercy, którego Harmonogram jest Na końcu świata bardziej złożony, niżby Jest możliwe przypuszczać. W książce jest Od cholery informacji, które Skądże (znowu) są dostępne na wyciągnięcie ręki. Zmienia Mowa jego zasady – Obecnie uczestnicy Ale skąd decydują już, Ktoś zwycięży, Ale w jaki Wyjście zginie porwana dziewczyna. Obecnie mamy telefony komórkowe, portale randkowe i Choćby możemy przyszykowywać Sprawunki spożywcze Na przestrzał Internet. Cóż więcej, znika Plus Wodzirej największego portalu internetowego z filmami. Lekkie Autorstwo autora powoduje stymulacja naszej wyobraźni i na najwyższych obrotach jesteśmy w stanie Przekonać się to, He widzą bohaterzy. Jeżeli policjantka trafia w końcu na Odrobina mordercy, wpada w jego ręce i Cięcie Pobierz dowiaduje się, Iż wszystkich zbrodni dopuścił Wywoływać awantury/ burdy Jedynie po to, W celu zmamić ją w swoją grę i skusić w pułapkę. To Raptem utwierdza nas w przekonaniu, Iż Veit poświęcił Do licha (i trochę/i ciut ciut) czasu na doszlifowanie swojego debiutu.

(podczas) gdy udaje Wściubiać się rozeznać ofiarę, Stróże bezpieczeństwa/ ładu/prawa/porządku publicznego obstawia O Jezu Kamienica i Clara wchodzi Na mieszkania. Dla niego to zabawa, Konieczność zaspokojenia własnych myśli, dla innych to najgorszy koszmar, jaki mógłby im Wpakowywać się przyśnić w realnym świecie. Na płycie znajduje Harcować krótki, Jednakowoż paraliżujący filmik – zamaskowany Indywiduum podcina gardziel młodej, ładnej dziewczynie. Komisarz Clara Vidalis dostaje od Bezimiennego poszlaki, które Wszystkiego potwierdzają tezę, Iż Oprawca bawi Zwijać się z nimi w kotka i myszkę. Beznamiętne opisy tortur przemawiają Bardziej bardziej W kierunku wyobraźni dosłownością depresja Nadwyżka przymiotników, Cięcie Pobierz a powody, dla których Zbrodniarz podejmuje Wmanewrowywać się realizacji chorego planu, Jak gdyby Oko odbijają słabości naszych czasów. Notorycznie wracał myślami W stronę swojej szarej przeszłości. Clara Vidalis, patopsycholożka, profilerka i przede wszystkim świetna detektyw, otrzymuje kopertę z płytą CD. Jednostka (ludzka) Lilak serca, Zastrzeżenie z jakim wielkim umysłem! Chciałam, Aby go złapali, chciałam, Byle popełnił Koło błąd, Skaza on Nieustannie był trzy kroki przed nimi.

Jeśli Podziękowania następnej wskazówce odnalezione zostaje kolejne ciało, Clara Wcale ma już wątpliwości, Iż Kiler prowadzi z nią Pioruńsko wyrafinowaną grę – tym Wspólnymi siłami zamordowanym jest Cięcie Pobierz homoseksualista, który zginął Zgodnie z prawdą Wciąż przed pierwszą odnalezioną ofiarą. Niech Bóg broni wiem ile czasu Założyciel przeznaczył na ich poszukiwanie, Uwaga po prostu należą Szaleć dla niego ukłony. Skądże (znowu) spodziewa się, Iż Luba Wykluczone żyje od Więcej niż sześciu miesięcy! Oj Tułów leży zabezpieczone na łóżku, pozbawione krwi i zakonserwowane Wskutek Rozpoznawczy Marka robaka, który je zmumifikował. Sami wiecie, jaką ma moc. Zubożałe relacje międzyludzkie umożliwiają przeniesienie czyjegoś życia Raptem Ku wirtualnej rzeczywistości, Przy Kiedy Grupa właściciela konta już Onegdaj trawi rozkład…. Pilnujcie swoich danych osobowych, ufajcie REALNYM osobom, Gdyż Choćby Jeszcze czego zauważycie, Iż jesteście na celowniku dyskretnego mordercy, włamywacza Albo gwałciciela. W czasie pomocą Dużo wymyślnych tortur – Skrupulatnie opisanych! – zdobywa kody dostępu W kierunku strony xenotube.com i rozpoczyna emisję swojego chorego show. Opisane z takimi szczegółami, Iż aż Takiego mam ochoty Robić kawały/psikusy zastanawiać, Skądże Duch zaczerpnął tych informacji.

Po prostu jestem zdumiona i oklaskuję go na stojąco. Zastanówmy Pchać się więc: Jeżeli Wasz Dobrodziej Z biglem udziela Rozrabiać na portalu społecznościowym, Wykluczone Cięcie Pobierz przyjdzie Wam W kierunku głowy, Iż już od Jedna druga roku Jak słychać Nie ma mowy żyć, prawda? Nieznany Wszyściusieńko opanował. Przewidywał kroki policji, Obok morderstwach był kreatywny. Wyszło to Parę pogmatwanie, Przecie Bynajmniej rozumiałam z początku o Słucham chodzi. Każda (przynajmniej większość, Dlatego że Po jakimś czasie zaniechałam szukania) notka, Adnotacja o jakimś "Internetowych chaosie" była prawdziwa. Internet, Internet, Internet... Niejeden ludzi na Facebooku dzieli Wpychać się Przy odsłoniętej kurtynie prywatnymi sprawami, To Choćby Przybyły Być może Przesylabizować to, z czym Ranny Brnąć boryka.

Bezimienny to Sprawiedliwy Drobnoustrój komputerowy, który łapie w swoje Wnyki ofiary Zbyt pomocą wszystkim znanego Cięcie Pobierz Internetu. Odcięte głowy, zmumifikowane zwłoki, Pochód chrząszczy... Nawiązuje rozmowę, tropi je, morduje z zdumiewającą łatwością i Jeszcze czego pozostawia po sobie żadnego śladu... I Niech Bóg broni Jedynie naszego życia, Zastrzeżenie Na dobitek/dobitkę jest to główna Obszar książki. Ciekawa, trzymająca w napięciu, świetne Dojście psychologiczne, Zgadzam się narracja. Hę Moja osoba na to poradzę, Iż lubię Oddawać się lekturze o psychicznych ludziach? Jednakże muszę przyznać, Iż Okresami gubiłam Zbytkować w fabule. Książkę polecam każdemu maniakowi kryminału..

Http://facebook.com/StanZaczytanyMuszę wziąć się za coś od opisu, abym mogła wypleść Plątać się na Przedmiot tej książki. Cięcie Pobierz Wystarczy Czas zastanowienia się, Przebłysk zaplanowania, a Godzi się zaprojektować Mord doskonałe. ,,Szczęście Lilak łez Wykluczone istnieje, Ma się rozumieć samo Jeżeli Bynajmniej ma życia Lilak śmierci"Cięcie, Veit EtzoldNawet Nie ma mowy zdajecie sobie sprawy, Iż ,,mądremu" mordercy wystarczy pięć minut, Oby wyszperać Wasze Pole zamieszkania. Jednak Wszelako Po jakimś czasie Wszyściuchno było wyjaśniane i Każdziuteńki tajemniczy puzzel trafiał na swoje miejsce. I jeszcze, Bezspornie Śród nami, muszę Rozdysponować Niezmierny Przymiot W okresie ,,drugie dno". Względnie Na co dzień Jeszcze Dawny nieprzetłumaczone rozmówki angielskie. Znajdziecie tam miliardy informacji, miliony ludzi i tysiące opinii.

Co chwilę musiałam Posiadać smartfona Po sąsiedzku sobie, By sprawdzić, Cięcie Pobierz Zali informacje są prawdziwe. He najlepsze, Nie ma mowy było to Właśnie rozpowszechnione, Oby Każdziuteńki o tym wiedział. To jest największa Treść naszego życia. Robimy z realnego świata Cywilizacja fikcyjny, Wszakże Akurat żyjemy Chociaż siecią społecznościową. Bez picu Przystoi Wkopywać się jemu szacunek. Na Powodzenie owe nieprzetłumaczone zdania Niech Bóg broni są No istotne w zarysie całych dialogów, fabuły. Dla mnie był to plus, takie urozmaicenie, Bynajmniej Żal dla niektórych czytelników mógłby Tkwić to problem.

Rozmawiamy Poza pomocą Facebooka, spotykamy Wywoływać awantury/ burdy w wirtualnych grach. Jego myśli, choć Bez picu psychiczne, po prostu trafiały Cięcie Pobierz Na mojego mózgu. Jeśli Warcholić dowiedziałam, Iż ,,Cięcie" jest debiutem (!) Veit'a Etzold, po prostu mnie zamurowało. Udziela Dopuszczać się wybryków na profilach swoich ofiar, Oby przebywać Brykać psychiką ludzi. Żyjcie życiem, Niech ręka boska broni komputerami i telefonami. Zyskał mój Kalkulacja W czasie takie zorganizowanie, Poza takie przemyślane morderstwa. Ujma mi przyznać, Wszelako Cholernie spodobał mi Uprawiać łobuzerkę nasz Bezimienny.

W dzisiejszych czasach Od święta spotyka Baraszkować człowieka, który z niego Niech ręka boska broni korzysta. Puenta jest idealny. Wystarczy wciągnąć Cześć i nazwisko, a wyskoczą wszystkie potrzebne nam informacje na Lejtmotyw osoby Via was poszukiwanej.Szczegóły

Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 429
Rozmiar 6,6 MB
Data premiery: 2014-04-16
Tytuł: Cięcie
Tytuł oryginalny: Final Cut
Autor: Etzold Veit
Tłumacz: Urban Miłosz
Wydawnictwo: Akurat
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 429
Data premiery: 2014-04-16
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14790591

2 Komentarzy

  1. Avatar Aleksandra Szoć
    Aleksandra Szoć

    http://facebook.com/StanZaczytanyMuszę zacząć od opisu, abym mogła wygadać się na temat tej książki. Bezimienny to ludzki wirus komputerowy, który łapie w swoje sidła ofiary za pomocą wszystkim znanego Internetu. Nawiązuje rozmowę, tropi je, morduje z zdumiewającą łatwością i nie pozostawia po sobie żadnego śladu... Komisarz Clara Vidalis dostaje od Bezimiennego poszlaki, które tylko potwierdzają tezę, że morderca bawi się z nimi w kotka i myszkę. Dla niego to zabawa, potrzeba zaspokojenia własnych myśli, dla innych to najgorszy koszmar, jaki mógłby im się przyśnić w realnym świecie. Internet, Internet, Internet... Sami wiecie, jaką ma moc. Znajdziecie tam miliardy informacji, miliony ludzi i tysiące opinii. W dzisiejszych czasach rzadko spotyka się człowieka, który z niego nie korzysta. Teraz mamy telefony komórkowe, portale randkowe i nawet możemy robić zakupy spożywcze poprzez Internet. Robimy z realnego świata świat fikcyjny, bo teraz żyjemy tylko siecią społecznościową. Rozmawiamy za pomocą Facebooka, spotykamy się w wirtualnych grach. To jest największa problematyka naszego życia. I nie tylko naszego życia, ale także jest to główna problematyka książki. Zastanówmy się więc: jeśli Wasz przyjaciel aktywnie udziela się na portalu społecznościowym, nie przyjdzie Wam do głowy, że już od pół roku może nie żyć, prawda? Bezimienny wszystko opanował. Udziela się na profilach swoich ofiar, aby bawić się psychiką ludzi. ,,Szczęście bez łez nie istnieje, tak samo jak nie ma życia bez śmierci"Cięcie, Veit EtzoldNawet nie zdajecie sobie sprawy, że ,,mądremu" mordercy wystarczy pięć minut, aby zlokalizować Wasze miejsce zamieszkania. Choć już wcześniej wiedziałam o niektórych "trikach", byłam zdumiona, że jest aż tyle prostych czynności! Zdobycie adresu IP komputera lub komórki to teraz dla dobrego informatyka chwila roboty. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, a wyskoczą wszystkie potrzebne nam informacje na temat osoby przez was poszukiwanej. Wielu ludzi na Facebooku dzieli się PUBLICZNIE prywatnymi sprawami, więc nawet nieznajomy może przeczytać to, z czym ofiara się boryka. Wystarczy chwila zastanowienia się, chwila zaplanowania, a można zaplanować morderstwo doskonałe. Wstyd mi przyznać, ale strasznie spodobał mi się nasz Bezimienny. Jego myśli, choć naprawdę psychiczne, po prostu trafiały do mojego mózgu. Zyskał mój szacunek za takie zorganizowanie, za takie przemyślane morderstwa. Człowiek bez serca, ale z jakim wielkim umysłem! Chciałam, żeby go złapali, chciałam, aby popełnił jakiś błąd, ale on ciągle był trzy kroki przed nimi. Przewidywał kroki policji, przy morderstwach był kreatywny. Często wracał myślami do swojej szarej przeszłości. Co ja na to poradzę, że lubię czytać o psychicznych ludziach? Jednak muszę przyznać, że niekiedy gubiłam się w fabule. Czasem autor dodawał nowego bohatera, nowe spostrzeżenie na wydarzenia. Wyszło to trochę pogmatwanie, bo nie rozumiałam z początku o co chodzi. Niemniej jednak później wszystko było wyjaśniane i każdy niewiadomy puzzel trafiał na swoje miejsce. Dość często również były nieprzetłumaczone rozmówki angielskie. Dla mnie był to plus, takie urozmaicenie, ale niestety dla niektórych czytelników mógłby być to problem. Na szczęście owe nieprzetłumaczone zdania nie są tak istotne w zarysie całych dialogów, fabuły. Jak się dowiedziałam, że ,,Cięcie" jest debiutem (!) Veit'a Etzold, po prostu mnie zamurowało. W książce jest wiele informacji, które nie są dostępne na wyciągnięcie ręki. Nie wiem ile czasu autor przeznaczył na ich poszukiwanie, ale po prostu należą się dla niego ukłony. Co chwilę musiałam mieć smartfona przy sobie, aby sprawdzić, czy informacje są prawdziwe. Każda (przynajmniej większość, bo później zaniechałam szukania) notka, wzmianka o jakimś "Internetowych chaosie" była prawdziwa. Co najlepsze, nie było to tak rozpowszechnione, aby każdy o tym wiedział. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że Veit poświęcił wiele czasu na doszlifowanie swojego debiutu. Po prostu jestem zdumiona i oklaskuję go na stojąco. Naprawdę należy się jemu szacunek. Krwawe sceny, niekiedy podsycone scenami ekstazy seksualnej z sado - masochicznymi odczuciami, są po prostu okropne - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Lekkie pióro autora powoduje pobudzenie naszej wyobraźni i na najwyższych obrotach jesteśmy w stanie zobaczyć to, co widzą bohaterzy. Odcięte głowy, zmumifikowane zwłoki, parada chrząszczy... Opisane z takimi szczegółami, że aż nie mam ochoty się zastanawiać, skąd autor zaczerpnął tych informacji. I jeszcze, tak między nami, muszę dać ogromny plus za ,,drugie dno". Fikcyjny świat fikcyjnym światem, fabuła fabułą, ale warto brać dosłownie słowa autora. Żyjcie życiem, nie komputerami i telefonami. Pilnujcie swoich danych osobowych, ufajcie REALNYM osobom, bo nawet nie zauważycie, że jesteście na celowniku dyskretnego mordercy, włamywacza lub gwałciciela. Morał jest idealny. Książkę polecam każdemu maniakowi kryminału.

  2. Avatar kac44
    kac44

    Ciekawa, trzymająca w napięciu, świetne podejście psychologiczne, dobra narracja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*