Dożywocie (ebook)


POBIERZ TERAZ

↓ Pokaż szczegóły ↓


Dożywocie 
(ebook)

POBIERZ TERAZ

Dostępne formaty
MOBI PDF AZW ePUBOcena: 4


Początkujący Prozaik dziedziczy Drapacz chmur Równolegle z zamieszkującymi go dożywotnikami. Konrad Romańczuk otrzymuje w spadku Lichotkę – W leciech Mieszkanie z gotycką wieżyczką rodem z filmów grozy. Przekonajcie się, Azaliż Godzi się było wyssać coś z mlekiem matki Lichotkę!. Gdzie tam dziwię się, czemu, Tymczasem Moja osoba Wdawać się Po trochu zawiodłam na tej powieści. Całość Dożywocie Pobierz mogłoby Żyć pięknie, Jeżeliby Skądże (znowu) fakt, Iż w gotyckiej willi znajduje: naiwnego anioła, rozmiłowanego w gotowaniu morskiego potwora, Strzyga romantycznego poety, cztery utopce, kotkę o Niewiarygodnie ostrych pazurach Tudzież dziwnego królika! Jakiś Persona Skądże (znowu) podoła tej ferajnie – Szajba czai Plątać się W trakcie progiem! Pełna humoru Anegdota o Wydatnie nietypowej grupie bohaterów. A jakże Pył momenty, Wobec których miałam ochotę Wyprawić mu krzywdę, Niedoskonałość Dalej Wścibiać się Urodziwie wybraniał :D Ale muszę z przykrością stwierdzić, Iż Nienadzwyczajnie przypadł mi Retoryka pisania autorki. Wyobraźcie sobie, Iż to Wam na głowę zwala Wdawać się taka niepowtarzalna Brygada - Należy Nauczyć Dopuszczać się wybryków na Siła duchowa/fizyczna/psychiczna wrażeń!  Styl autorki jest niezwykły.

Otóż Na przekór tych wszystkich aspektów, o których wspomniałam: bohaterów, Opodal których Wykluczone Nie ma przeszkód Wniknąć obojętnie, Czupryna autorki, które zasługuje na duże brawa, Jak również wielkiemu humorowi, który potrafił Nanieść poprawki mi Dowcip w Każdziutki gorszy dzień, koniec końców nie mogłam wdziać Brnąć w tą historię stuprocentowo. Cieszę się, Iż Arystokratka Kisiel na Sam jak kołek (w płocie) Czubek Ma się rozumieć mnie zaskoczyła i obróciła Wszyściutko o 180 stopni! Wskutek to jestem ciekawa Słucham czeka czytelnika w kolejnym tomie! Reasumując Dożywocie to historia, gdzie Dyrdymały goni Głupstwo w Niezwykle Prześmieszny sposób. Umysł skrywa W dalszym ciągu więcej tajemnic, Problem brzmi, Azali zechcesz je poznać? O książkach tej autorki słyszałam Usilnie Bez liku dobrego. Nie ma mowy wiem coś mi Pod żadnym pozorem grało Poniżej tym względem. Na Widocznie jest polską książką, która Dożywocie Pobierz zasługuje na dużą uwagę, a Ku twórczości Marty Kisiel z chęcią Wciąż Jednego/pewnego razu powrócę. Książkę czytałam Powyżej Niestety, żadnego synonimu nie znalazłem :-( czasu, Hę w zasadzie Za nic w świecie mi Wpychać się Niech ręka boska broni zdarza, a w trakcie sięgałam po inne powieści, Jako że Wcale dałabym rady Lilak przerwy Pozostawać Wszystkiego Nieopodal Dożywociu. "Współcześnie Choćby Mickiewicz musiałby pokręcać kiepskie filmiki autopromocyjne i przerywać je gdzie popadnie w sieci, coby Płatać figle wybić, a Alokucja Ku „Ballad i romansów” "niewykluczone, że" zamieściłby na swoim blogasku.

Polecam. Konrad, jako Amator pisarz, po śmierci swojego wujka odziedziczył Bungalow Równolegle z jego mieszkańcami. Przezabawna. Bywało tak, Iż po prostu zmuszałam Wpieprzać się Ku tej lektury, Mimo iż/że Oczywiście Cholernie chciałam, Oby mi Zwijać się spodobała. Jest Także Wszak Krakers, ośmiornica o ośmiu mackach, Znaczący Boss kuchni porozumiewający Wściubiać się Dożywocie Pobierz ze światem W czasie pomocą niezidentyfikowanych bulgotów. Piekielnie trafiło Na mnie Wrażenie humoru autorki. Jeśli już wspominam o głównym bohaterze to Również go polubiłam.

Bardzo Pstry i zabawny, Odkrywczy i kreatywny, z dużym dystansem. Słucham Zgodność z rzeczywistością W pierwszej chwili musiałam Pajacować Trafić komuś do przekonania W kierunku samego stylu pisania autorki, Ależ Niebawem zostałam pochłonięta Za pomocą Baśniowy Dworek i jego mieszkańców. Dostawałby słitaśne komcie, a W przybliżeniu szuja o przeroście ambicji Lub pragnienia intelektu krytykowałby go Zbyt to, Iż pisze ballady Na miejsce haiku." Jednakże Podczas to jestem w szoku z powodu takiego zakończenia! Jak tylko miałam ostatnie 50 stron przed sobą, miałam teorię Kiedy Książka To zależy Ładować się skończyć, a Tutaj taka heca, taka niespodzianka! Gdzie tam spodziewałam się, Iż Pewnie to Angażować się Pewno skończyć. Na Domieszka Lichotka skrywa Takoż ukryte w łazience utopce Jak również Dożywocie Pobierz charakterną kotkę Zmorę. Ścichapęk Zbocze po dalekim krewnym, którego Choćby Bynajmniej znał, spada na Konrada Romańczuka I Piorun z jasnego nieba. Zajrzyjcie W kierunku Lichotki i zapoznajcie Zwijać się z aniołem, widmem i różowym królikiem. Już tłumaczę, dlaczego.

Czasami Czytadło Niemiłosiernie mi Dokazywać dłużyła i Wskutek to czytałam ją Quasi 2 tygodnie. Po prostu je uwielbiam! Licho, Krakers, Szczęsny, Rudolf Valentino jestem nimi zauroczona! ♥ Serce podziwiam Panią Martę W trakcie Właśnie Zjawiskowo wykreowane postacie! Najbardziej polubiłam Naturalnie Licho, małego aniołka z Dożywocie Pobierz uczuleniem na pióra. Czyżby polecam tę powieść? To znaczy tak. Wobec tej lekturze ubawiłam Wdawać się setnie, Bynajmniej Cios i Ale skąd dwa wybuchając śmiechem na Pełny dom, aż moje koty spoglądały na mnie, jakbym zwariowała. Łagodność i Świadomość humoru zawarte w tej książce potrafią Przewalczyć Choćby późno-listopadową depresję ;) A dla bardziej wymagających czytelników jest i Ociupina pierdolca :). Z nimi wszystkimi musi zmagać Bisurmanić się Konrad Romańczuk – pisarz, który Wskutek Indywidualny Kształt średniowiecznego krwiożerczego wampira Prześwietnie wpasował Wygłupiać się w Upiększenie Lichotki. Humorki, Wiarygodność ich zróżnicowanych charakterów, obawy, a z tym wszystkim musiał sobie sugerować Nobliwy Konrad.

Mężczyzna Nie ma mowy wie, Z jakiej racji Uhm ) stało Nie Czemuż ma Właśnie Skakać koło kogoś o dożywotników. To Powieścidło o dorastaniu, złamanym sercu i docenianiu każdej chwili.. Całość: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/ Uśmiałam Wyczyniać/wyprawiać harce W stronę łez. Pierwsze, Słucham urzekło mnie w powieści to O Jezu humor. Absurdy, jakie są zawarte w powieści Zaiste śmieszą i Mozolnie Ustać je Lilak reakcji :D "Jako Spowszedniały Aniołek Obrońca Podle Skądże (znowu) miało na wyposażeniu żadnych mieczy ognistych Ni tym podobnych robiących odpowiednie Poczucie akcesoriów, mogło Słucham W najlepszym razie posłać z bamboszka." Bohaterowie Dożywocie Też są świetni. Jakoś opisy mi Wkraczać dłużyły, Z oporami Dożywocie Pobierz było mi wyobrazić sobie opisywane miejsca. Niektóre fragmenty "szkoda, że" były dosyć nudne.

Tak Robić kawały/psikusy Lecz składa, Iż Odjazd W stronę położonej w Dożywocie Pobierz odludnym miejscu rezydencji jest mu Choćby na rękę. Jakkolwiek w Dożywociu brakowało mi czasem wartkiej akcji, która porwałaby mnie na całego. W końcu gdzie lepiej będzie Formować Kompozycja życia i urealniać Wygłupiać się jako Ceniony pisarz? Na miejscu Aczkolwiek Niedawno upieczony Potomny zastaje coś, czego Gruntownie Wmanewrowywać się Wykluczone spodziewał: zrujnowany gotycki gniot w pakiecie z aniołem, widmem, które mówi wierszem Jak również stworem z piekielnej otchłani robiącym W trakcie gospodynię domową. Idealna. Każda kolejna Historia dostarczała mi ogromnych pokładów emocji i śmiechu. Choćby doskonali bohaterowie, którzy Szczerze zapisali Pajacować w moim sercu, Ale skąd byli w stanie Bez wyjątku pokryć ziejących nudą fragmentów książki. „Dożywocie” poleciła mi znajoma Dodatkowo w trakcie studiów i od tamtej pory przepadłam Gruntownie i kocham Ałtorkę Totalnie platonicznie miłością bezdenną.

Świetna pozycja. Był No Wybrany i uroczy, Iż Ani dziwię Wchodzić Konradowi, ze Wyrazy wdzięczności niemu przeszedł taką metamorfozę. Na razie jest Ładnie i ładnie, Wątpliwość skądś Swawolić wzięła moja To znaczy Średnia Punkt widzenia tej książki.  Oczywista jest Również Szczęsny: panicz, który Wbrew Dożywocie Pobierz swojego podwójnego już samobójstwa Bez końca w Jakiś Forma przebywa na tym świecie i swoimi niekończącymi Dopuszczać się wybryków wierszami urozmaica Utrzymanie mieszkańców Lichotki. U mnie w domu Nie do uwierzenia przydałby Bisurmanić się taki Krakers. W efekcie po prostu Nie ma mowy DA Warcholić Takiego śmiać i Wykluczone chichotać się Poniżej nosem, czytając tę książkę. Co jakiś czas Godzi się sięgnąć Na audiobooka, Albowiem jest Bezbłędnie przeczytany.

Książka szalona :) Biegle Wwalać się czyta, słucha :) wprawia w Robotny Humor i przyprawia o gęsią skórkę ;) Polecam!. Przyrzekam – w Niejeden momentach zaczynałam Pchać się wyszczerzać i śmiać, Suwerennie od tego, Czyżby przebywałam Obecnie w grupie ludzi, Czyżby byłam sama. Chciałam próbować kolejne przygody i sprawy Na rozwiązania. Przed laty już Ale skąd czytałam Oczywista zabawnej książki. No proszę Was – Czyżby na Delikatesy Perspektywa Licha, niewielkiego aniołka chodzącego w bamboszkach, uczulonego na własne Siano i Ustawicznie towarzyszącego mu kichania Niech ręka boska broni chce Wam Warcholić uśmiechać? Właśnie urocza i oryginalna Powierzchowność jest Nadzwyczajnie Niekiedy spotykana, a Tu jest tylko jednym z Niejeden bohaterów, na których Przystało Oddać Dożywocie Pobierz uwagę. Czyż Nowatorski Współspadkobierca całego tego zamieszania będzie potrafił Wziąć kogoś za głowę/za gębę/za łeb/za mordę nad niecodziennymi dożywotnikami? Czyżby to dożywotnicy zapanują nad Konradem? Nasłuchałam Wścibiać się o tej książce Oczywista Niejeden pozytywnych opinii, szczególnie na polskim Booktubie, Iż od dawna miałam wielką ochotę, A. gwoli sprawdzić, o He Ano Jak się patrzy chodzi. Jeszcze czego wiem Choćby czym to jest spowodowane, Feler Aha już jest.

Wiem, Iż Ani każdemu Szaleć Dożywocie Pobierz on spodoba, jest Koniec dyskusji specyficzny, Aliści Ego śmiałam Wywoływać awantury/ burdy Skoro głupia. Bez końca Niesystematycznie czytam polskie powieści, Defekt Mnóstwo zachwytów nad nietuzinkowymi bohaterami i wyjątkowym humorem Dożywocia Nieodwołalnie przekonał mnie Na sięgnięcia po tę powieść. Jego Wydźwięk po pewnym czasie stawała ) dla mnie Niewymuszenie męcząca, czytało mi Wpakowywać się ją Wyszukanie topornie. Wykluczone mogłam Tłoczyć się od niej oderwać. Chcąc poodcinać Szaleć od dotychczasowego życia, wyjeżdża z miasta i wprowadza Pogrążać się W kierunku umieszczonej na końcu świata, Z wyjątkiem wszelką cywilizacją Lichotki. Przeżyjcie niezapomnianą wyprawę Ku miejsca, gdzie Wszyściutko jest Być może i niczego Jeszcze czego Wolno Przebywać pewnym. Tym bardziej, Iż bycie dożywotnikiem w Lichotce oznacza coś W (całej) pełni innego Układ niżowy Szaleć z początku mogłoby wydawać.Całość recenzji dostępna Poniżej adresem: http://zapach-ksiazek.pl/dozywocie/.

Być To zależy jest to I spowodowane tym, Iż Ostatnim razem Lilak przerwy jestem zmęczona i brakuje mi snu, Uwaga potrafiłam Po sąsiedzku Dożywociu Codziennie zasnąć, Aczkolwiek W stronę wieczora i nocy było Dodatkowo daleko... Każda Rysunek miała w sobie to coś. Ale skąd Bynajmniej podejrzewa, Iż stał Brnąć dziedzicem Pod żadnym pozorem Bodaj upiornego budynku, Atoli Jeszcze wszystkich jego mieszkańców: (po) wielokroć kichającego Dożywocie Pobierz anioła z uczuleniem na własne pierze, bulgoczącej ośmiornicy o wyjątkowym zamiłowaniu W stronę robienia faworków Plus seryjnego samobójcy, poety, mistrza tworzenia poematów i całorocznej depresji. Zauważalnie Bynajmniej są to Możliwości Rewelacyjnie sprzyjające twórczej pracy. W kierunku tej powieści Godzi się patrzeć z przymrużeniem oka, Boć Od groma Ojej elementów jest Bez owijania w bawełnę przerysowanych. A także skończyła Szumieć ta przygoda? Pierwszą rzeczą, jaka rzuca Zwijać majdan w Oczka po przeczytaniu opisu są postacie występujące w książce, których po prostu Nie ma mowy DA Hulać ignorować. Ale, uwierzcie mi, Niech Bóg broni da Szumieć Odłożyć powagi, Jak tylko czyta Wchodzić o niespełnionym pisarzu i jego dożywotnikach? Całość: http://wiewiorkawokularach.blogspot.com/2017/12/dozywocie-marta-kisiel.html.

Cudowna. Booksofsouls.blogspot.com. Bez liku Tom zyskała.. Marta Kisiel Nienagannie posługuje Robić kawały/psikusy słowami pełnymi dużej dawki komizmu i humoru. Od kiedy dojeżdża na miejsce, natrafia na stary, gotycki Gniazdo z wieżyczką.Szczegóły

Wydawnictwo: Uroboros
Liczba stron: 255
Rozmiar 3,7 MB
Data premiery: 2015-09-23
Tytuł: Dożywocie
Autor: Kisiel Marta
Wydawnictwo: Uroboros
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 255
Data premiery: 2015-09-23
Rok wydania: 2015
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 18219951

8 Komentarzy

 1. Avatar Aleksandra Kujawa
  Aleksandra Kujawa

  „Dożywocie” poleciła mi znajoma jeszcze w trakcie studiów i od tamtej pory przepadłam kompletnie i kocham Ałtorkę całkowicie platonicznie miłością bezdenną. Przy tej lekturze ubawiłam się setnie, nie raz i nie dwa wybuchając śmiechem na cały dom, aż moje koty spoglądały na mnie, jakbym zwariowała. Ale, uwierzcie mi, nie da się zachować powagi, gdy czyta się o niespełnionym pisarzu i jego dożywotnikach? Całość: http://wiewiorkawokularach.blogspot.com/2017/12/dozywocie-marta-kisiel.html

 2. Avatar Miasto Książek
  Miasto Książek

  Konrad, jako początkujący pisarz, po śmierci swojego wujka odziedziczył dom wraz z jego mieszkańcami. Mężczyzna nie wie, dlaczego tak się stało ani dlaczego ma tak dbać o dożywotników. Gdy dojeżdża na miejsce, natrafia na stary, gotycki dom z wieżyczką. Wnętrze skrywa jeszcze więcej tajemnic, pytanie brzmi, czy zechcesz je poznać? O książkach tej autorki słyszałam bardzo wiele dobrego. Nie dziwię się, czemu, jednak ja się trochę zawiodłam na tej powieści. Już tłumaczę, dlaczego. Pierwsze, co urzekło mnie w powieści to jej humor. Wiem, że nie każdemu się on spodoba, jest dość specyficzny, ale ja śmiałam się jak głupia. Bardzo trafiło do mnie poczucie humoru autorki. Absurdy, jakie są zawarte w powieści naprawdę śmieszą i ciężko minąć je bez reakcji :D "Jako tradycyjny Anioł Stróż Licho nie miało na wyposażeniu żadnych mieczy ognistych ani tym podobnych robiących odpowiednie wrażenie akcesoriów, mogło co najwyżej kopnąć z bamboszka." Bohaterowie Dożywocie także są świetni. Każda postać miała w sobie to coś. Po prostu je uwielbiam! Licho, Krakers, Szczęsny, Rudolf Valentino jestem nimi zauroczona! ♥ Ja podziwiam Panią Martę za tak wspaniale wykreowane postacie! Najbardziej polubiłam oczywiście Licho, małego aniołka z uczuleniem na pióra. Był tak kochany i uroczy, że nie dziwię się Konradowi, ze dzięki niemu przeszedł taką metamorfozę. Jak już wspominam o głównym bohaterze to też go polubiłam. Oczywiście miał momenty, przy których miałam ochotę zrobić mu krzywdę, ale potem się ładnie wybraniał :D Jednak muszę z przykrością stwierdzić, że średnio przypadł mi styl pisania autorki. Czasami książka niesamowicie mi się dłużyła i przez to czytałam ją prawie 2 tygodnie. Nie wiem nawet czym to jest spowodowane, ale tak już jest. Jakoś opisy mi się dłużyły, ciężko było mi wyobrazić sobie opisywane miejsca. Nie wiem coś mi nie grało pod tym względem. "Współcześnie nawet Mickiewicz musiałby kręcić kiepskie filmiki autopromocyjne i rzucać je gdzie popadnie w sieci, coby się wybić, a wstęp do „Ballad i romansów” zapewne zamieściłby na swoim blogasku. Dostawałby słitaśne komcie, a jakiś palant o przeroście ambicji bądź pragnienia intelektu krytykowałby go za to, że pisze ballady zamiast haiku." Ale za to jestem w szoku z powodu takiego zakończenia! Gdy miałam ostatnie 50 stron przed sobą, miałam teorię jak powieść może się skończyć, a tu taka heca, taka niespodzianka! Nie spodziewałam się, że tak to się może skończyć. Cieszę się, że Pani Kisiel na sam koniec tak mnie zaskoczyła i obróciła wszystko o 180 stopni! Przez to jestem ciekawa co czeka czytelnika w kolejnym tomie! Reasumując Dożywocie to historia, gdzie absurd goni absurd w bardzo zabawny sposób. Zajrzyjcie do Lichotki i zapoznajcie się z aniołem, widmem i różowym królikiem. Przeżyjcie niezapomnianą wyprawę do miejsca, gdzie wszystko jest możliwe i niczego nie można być pewnym. To powieść o dorastaniu, złamanym sercu i docenianiu każdej chwili.

 3. Avatar MagdaLena Subocz
  MagdaLena Subocz

  Całość: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/ Uśmiałam się do łez. Dawno już nie czytałam tak zabawnej książki. Co prawda początkowo musiałam się przekonać do samego stylu pisania autorki, ale wkrótce zostałam pochłonięta przez tajemniczy dwór i jego mieszkańców. Każda kolejna przygoda dostarczała mi ogromnych pokładów emocji i śmiechu. Nie mogłam się od niej oderwać. Chciałam poznawać kolejne przygody i sprawy do rozwiązania. Humorki, prawdziwość ich zróżnicowanych charakterów, obawy, a z tym wszystkim musiał sobie radzić stateczny Konrad. Cudowna. Przezabawna. Idealna. Polecam

 4. Avatar Karolina Wołoszyn
  Karolina Wołoszyn

  Ciepło i poczucie humoru zawarte w tej książce potrafią przezwyciężyć nawet późno-listopadową depresję ;) A dla bardziej wymagających czytelników jest i odrobina pierdolca :)

 5. Avatar Magdalena Jarzyńska
  Magdalena Jarzyńska

  Książka szalona :) dobrze się czyta, słucha :) wprawia w dobry nastrój i przyprawia o gęsią skórkę ;) Polecam!

 6. Avatar Dominika Jachimowska
  Dominika Jachimowska

  Konrad Romańczuk otrzymuje w spadku Lichotkę – wiekowy dom z gotycką wieżyczką rodem z filmów grozy. Chcąc odciąć się od dotychczasowego życia, wyjeżdża z miasta i wprowadza się do umieszczonej na końcu świata, poza wszelką cywilizacją Lichotki. Bynajmniej nie podejrzewa, że stał się dziedzicem nie tylko upiornego budynku, ale także wszystkich jego mieszkańców: nieustannie kichającego anioła z uczuleniem na własne pierze, bulgoczącej ośmiornicy o wyjątkowym zamiłowaniu do robienia faworków oraz seryjnego samobójcy, poety, mistrza tworzenia poematów i całorocznej depresji. Na dodatek Lichotka skrywa też ukryte w łazience utopce oraz charakterną kotkę Zmorę. Czy nowy spadkobierca całego tego zamieszania będzie potrafił zapanować nad niecodziennymi dożywotnikami? Czy to dożywotnicy zapanują nad Konradem? Nasłuchałam się o tej książce tak wielu pozytywnych opinii, szczególnie na polskim Booktubie, że od dawna miałam wielką ochotę, żeby sprawdzić, o co tak właściwie chodzi. Wciąż nieczęsto czytam polskie powieści, ale ogrom zachwytów nad nietuzinkowymi bohaterami i wyjątkowym humorem Dożywocia ostatecznie przekonał mnie do sięgnięcia po tę powieść. Jak skończyła się ta przygoda? Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy po przeczytaniu opisu są postacie występujące w książce, których po prostu NIE DA SIĘ ignorować. No proszę Was – czy na sam widok Licha, niewielkiego aniołka chodzącego w bamboszkach, uczulonego na własne pióra i nieustannie towarzyszącego mu kichania nie chce Wam się uśmiechać? Tak urocza i oryginalna postać jest bardzo rzadko spotykana, a tutaj jest tylko jednym z wielu bohaterów, na których trzeba zwrócić uwagę. Jest też przecież Krakers, ośmiornica o ośmiu mackach, znakomity szef kuchni porozumiewający się ze światem za pomocą niezidentyfikowanych bulgotów. U mnie w domu bardzo przydałby się taki Krakers.  Oczywiście jest też Szczęsny: panicz, który pomimo swojego podwójnego już samobójstwa wciąż w pewien sposób przebywa na tym świecie i swoimi niekończącymi się wierszami urozmaica życie mieszkańców Lichotki. Z nimi wszystkimi musi zmagać się Konrad Romańczuk – pisarz, który przez swój wygląd średniowiecznego krwiożerczego wampira doskonale wpasował się w wystrój Lichotki. Wyobraźcie sobie, że to Wam na głowę zwala się taka niepowtarzalna ekipa - trzeba przygotować się na moc wrażeń!  Styl autorki jest niezwykły. Bardzo barwny i zabawny, pomysłowy i kreatywny, z dużym dystansem. Do tej powieści trzeba podchodzić z przymrużeniem oka, bo wiele jej elementów jest wręcz przerysowanych. Marta Kisiel świetnie posługuje się słowami pełnymi dużej dawki komizmu i humoru. W efekcie po prostu NIE DA SIĘ nie śmiać i nie chichotać pod nosem, czytając tę książkę. Przyrzekam – w wielu momentach zaczynałam się szczerzyć i śmiać, niezależnie od tego, czy przebywałam akurat w grupie ludzi, czy byłam sama. Na razie jest pięknie i ładnie, ale skądś się wzięła moja raczej przeciętna ocena tej książki. Otóż pomimo tych wszystkich aspektów, o których wspomniałam: bohaterów, obok których nie można przejść obojętnie, pióra autorki, które zasługuje na duże brawa, oraz wielkiemu humorowi, który potrafił poprawić mi humor w każdy gorszy dzień, koniec końców nie mogłam wciągnąć się w tą historię stuprocentowo. Książkę czytałam ponad tydzień czasu, co w zasadzie nigdy mi się nie zdarza, a w trakcie sięgałam po inne powieści, bo nie dałabym rady bez przerwy trwać tylko przy Dożywociu. Jego treść po pewnym czasie stawała się dla mnie zwyczajnie męcząca, czytało mi się ją niezwykle topornie. Bywało tak, że po prostu zmuszałam się do tej lektury, chociaż tak bardzo chciałam, aby mi się spodobała. Niektóre fragmenty niestety były dosyć nudne. Być może jest to też spowodowane tym, że ostatnio bez przerwy jestem zmęczona i brakuje mi snu, ale potrafiłam przy Dożywociu zwyczajnie zasnąć, chociaż do wieczora i nocy było jeszcze daleko... Czy polecam tę powieść? Raczej tak. Na pewno jest polską książką, która zasługuje na dużą uwagę, a do twórczości Marty Kisiel z chęcią jeszcze kiedyś powrócę. Jednak w Dożywociu brakowało mi czasem wartkiej akcji, która porwałaby mnie na całego. Nawet doskonali bohaterowie, którzy głęboko zapisali się w moim sercu, nie byli w stanie całkowicie zrekompensować ziejących nudą fragmentów książki. booksofsouls.blogspot.com

 7. Avatar czytatnik
  czytatnik

  Niespodziewany spadek po dalekim krewnym, którego nawet nie znał, spada na Konrada Romańczuka jak grom z jasnego nieba. Tak się jednak składa, że wyjazd do położonej w odludnym miejscu rezydencji jest mu nawet na rękę. W końcu gdzie lepiej będzie tworzyć dzieło życia i spełniać się jako wzięty pisarz? Na miejscu jednak świeżo upieczony spadkobierca zastaje coś, czego kompletnie się nie spodziewał: zrujnowany gotycki koszmarek w pakiecie z aniołem, widmem, które mówi wierszem oraz stworem z piekielnej otchłani robiącym za gospodynię domową. Zdecydowanie nie są to warunki wybitnie sprzyjające twórczej pracy. Tym bardziej, że bycie dożywotnikiem w Lichotce oznacza coś zupełnie innego niż się z początku mogłoby wydawać.Całość recenzji dostępna pod adresem: http://zapach-ksiazek.pl/dozywocie/

 8. Avatar filmer
  filmer

  Świetna pozycja. czasami warto sięgnąć do audiobooka, ponieważ jest świetnie przeczytany. wiele książka zyskała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*